Грузия се доближи до класиране за Евро 2024

Националният отбор по футбол на Грузия е само на крачка от класиране за първия си голям форум като самостоятелна държава.

Това стана след като тимът победи с 2:0 Люксембург в полуфиналната плейофна битка за класиране.

Припомняме, че победителят в този поток отива на Евро 2024 в група с Португалия, Турция и Чехия.

Домакините бяха без голямата си звезда Квича Кварацхелия, тъй като нападателят на „Наполи“ изтърпя наказание за натрупани жълти картони.

През първото полувреме мачът мина под диктовката на грузинците, които владееха топката.

Те поведоха още в 40-ата минута с гол на Буду Зивзивадзе, който се възползва от ужасно изчистена топка на Матиас Олесен.

Второто полувреме започна силно за Люксембург, които дори вкараха гол чрез голямата им звезда Герсон Родригес в 53-ата минута.

Но, след консултация с VAR, съдията Хосе Санчес Мартинес отмени попадението. Георгес Микаутадзе падна след контакт от Максим Шано пред наказателното поле.

Реферът отсъди нарушение и даде директен червен картон на бранителя.

От пряк свободния удар Грузия удари греда, но малко след това в 63-ата минута Зивзивадзе вкара втория си гол след асистенция на Леван Шенгелия.