Софийският „Локомотив“ забуксува в Разград

Шампионите от „Лудогорец“ не показаха милост и разбиха с 6:0 „Локомотив“ (София) на стадиона си в Разград в мач от 25-ия кръг на Efbet лигата.

Мачът започна вихрено за шампионите, които вкараха още в 74-ата секунда, след много груба грешка на Красимир Станоев.

Именно той подари топката на Руан Секо, който направи комбинация с Квавдо Дуа.

А, последния отбеляза от лесна позиция.

Несъмнено акцетът в този мач бе Ивайло Чочев, който премина през миналия сезон от „ЦСКА 1948“ при шампионите.

Именно той вкара втория гол в мача (дебютен) в 38-ата минута след асистенция на Дуа.

В краят на първото полувреме, в 43-ата минута Бърнард Текпетей покачи за 3:0 лед силен диагонален удар.

При този резултат завърши първото полувреме. През второто картината на терене не се промени и „Лудогорец“ продължи да контролира мача.

В 53-ата минута отново Дуа вкара за 4:0, но този път от дузпа. Вратарят Александър Любенов извърши нарушение срещу играча, а на всичкото отгоре се контузи. Наложи се да бъде изнесен на носилка.

В 57-ата минута след поредно центриране в наказателното поле капитанът Якуб Пиотровски отклони с глава, а Руан Крус отблизо вкара за 5:0.

Последният гол падна в 88-ата минута, а автор бе норвежкият защитник Аслак Фон Витри

Така „Лудогорец“ вече има 57 т  и води с три на втория „Черно море“, като освен всичко е с мач по-малко.

За „Локомотив“ загубата идва след три поредни мача без такава като гост в първенството.

Те досега губят всичките си седем мача в Разград, а активът от 25 точка за хората на Данило Дончич отрежда 12-о място.