„Реал Мадрид“ крачи към титлата с голово шоу

Отборът на „Реал Мадрид“ е все по-близо до титлата в испанската Ла Лига и главна заслуга за това има Винисиус.

В мач от 29-ия кръг, тимът победи с 4:2 при гостуването си на „Осасуна“.

Още в 4-ата минута именно Жуниор Винисиус откри резултата след грешка на Алехандро Катена и очи в очи с вратаря нямаше място за грешки – 1:0 за „Реал Мадрид“.

Но, само 3 минути по-късно, в 7-мата, хърватинът Будимир върна „Осасуна“ в мача. След центриране от корнер, топката попадна в него и той бе безгрешен – 1:1.

В 18-ата минута „Реал Мадрид“ отново поведе след фантастична асистенция на Федерико Валверде, който отклони към Даниел Карвахал, а той с едно докосване реализира.

Второто полувреме отново мина под диктовката на „Реал Мадрид“. В 61-ата минута Брахим Диас беше изведен зад защитата от Валерде и тй не сбърка – 3:1.

В 64-ата мунита отново Винисиус се разписа с втория си гол в мача, този път след красив и атрактивен удар, който отказа вратаря на противника.

В продължението на срещата Икер Муньос вкара втори гол за „Осасуна“ със силен удар по земя между краката на вратаря Андрий Лунин.

Така Реал Мадрид записа 22-ата победа в първенството и с актив от 72 точки са на върха.

Втори, но с десет точки по-малко, 62 т, е „Жирона“.

В същото време домакините от Памплона са на 10-то място с 36 точки.