„Болоня“ се доближава до участие в европейските турнири

Отборът на „Болоня“ продължава да пише своята футболна приказка в италианското Калчо, след като се изкачи с още едно място напред.

Снощи в мач от 29-ия кръг, тимът победи с 1:0 като гост „Емполи“. Това разбира се не стана толкова лесно, след като голът падна едва в добавеното време на мача.

В 94-та минута 21-годишният халф Джовани Фабиан довкара отбитата топка след намеса на вратаря на „Емполи“ Елиа Каприле.

Иначе точно Каприле „запечата“ вратата си и не допусна гол цели 90 минути. Той успя и през двете полувремена да се справи чудесно.

Въпреки, че тимът му загуби, именно Каприле бе избран за „играч на мача“. Тази награда е донякъде утеха за играча, след като това е трета поредна загуба за тима му и са само на точка над зоната на изпадащите.

В класирането „Болоня“ е на четвърто място с 54 точки, с шест повече от петия „Рома“, който е и с мач по-малко. „Емполи“ е на 17-а позиция с 25 точки, на една пред „Фрозиноне“ и на две пред „Сасуоло“.