„ПСЖ“ с трета поредна грешна стъпка във Франция

Мултимиардната селекция на френския ПСЖ направи трета поредна грешна стъпка във френската Лига 1. Тимат не успя да победи гостите от „Реймс“ и завърши 2:2 в мач от 25-ия кръг на първенството.

По интересното обаче се случи не на терена, а на резервната скамейка.

Очакванията бяха, че треньорът на ПСЖ Луис Енрике ще пусне в игра голямата си звезда Килиан Мбапе.

Но, заради намерението на френсикят голаджия да напусне като свободен агент през лятото, е „замразен“ от игра. Или поне с таква впечатление останаха медиите, присъствали на мача.

Въпреки, че беше пуснат в края на мача, Килиан Мбапе не успя да стори кои знае какво за толкова кратко време и тимът му пропусна възможността да увеличи още аванса си пред втория- сензацията на сезона – „Брест“.

Мачът започна добре за гостите. Маршъл Мунеци („Реймс“) още в 7-ата минута даде аванс на тима си и надежда да бъдат реален съперник на богатия тим на парижани. 1:0 за „Реймс“.

Но, автогол на Юис Абделхамид („Реймс“) в 17-ата минута провали плановете на тима и върна домакините в мача. 1:1 и ПСЖ се върна в мача.

Гонсало Рамос (ПСЖ) в 19-ата минута довкара отбитата топка с левия си крак. 2:1 за парижани.

До 27-ата минута на мача владението в проценти на топката изглеждаше по следния начин –  Пари Сен Жермен: 70%, „Реймс“: 30%.

В краят на първото полувреме Умар Диаките (45) вкара втори гол за „ПСЖ“.

Въпреки, че през второто полувреме ПСЖ натискаше, до ново попадение не се стигна.

В края на мача статистиката беше в полза на парижани –  Пари Сен Жермен: 64%, Реймс: 36%, но това не промени равенството на таблото.