Новак Джокович продължава на турнира в Индиън Уелс

Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите „Мастърс 1000“ в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9.5 млн долара.

Той е поставен под номер 1 в схемата, но се затрудни за крайната победа срещу Александър Вукич (Австралия) – 6:2, 5:7, 6:3.

В първият гейм Джокович направи два пробива и го затвори при 6:2. Втората част опонетът му бе по-активен, с по една размяна на брейкове, като победата отиде този път при Вукич 6:5 и така изравни резултата.

Григор Димитров с убедителна победа в Индиън Уелс

Третия сет беше решаващ и за двамата тенисисте, като Джокович показа стабилна игра и проби за 6:3 в петия гейм.

Това бе негова 400 победа в сериите „Мастърс 1000“, като лидер по този показател е Рафаел Надал с 406.

Следващият съперник на световния номер 1 ще бъде Лука Нарди от Италия.

Деветият поставен Каспер Рууд (Норвегия) елиминира Лукас Клейн от Словакия след 6:4, 7:6(4).

Изненадата в турнира е отпадането на световния номер 8 – Хуберт Хуркач (Полша), който загуби от ветерана Гаел Монфис (Франция) с 6:0, 6:7(5), 6:2.

В следващата фаза Монфис ще мери сили с Камерън Нори от Великобритания, който се справи с Лоренцо Сонего (Италия) с 6:4, 6:4.

Руснакът Даниил Медведев също намери място в третия кръг на състезанието, след като победи Роберто Карлес Баена от Испания с 6:2,6:3. Поставеният под номер 4 в схемата Медведев ще се изправи срещу представителя на домакините Себастиан Корда в следващия кръг.