Григор Димитров с убедителна победа в Индиън Уелс

Българският тенисист Григор Димитров стартира с победа участието си на тазгодишния „Мастърс“ турнир в Индиън Уелс.

Той записа убедителна победа срещу световния №88 Александър Мюлер от Франция в два сета – 7:5 и 6:2 Александър Мюлер от Франция.

В следващия кръг го чака друг французин – Адриан Манарино.

Новак Джокович продължава на турнира в Индиън Уелс

Григор поведе с 1:0 след спечелен сервис гейм на нула.

Но, тогава Мюлер се разигра и обърна до 2:1 в своя полза, като спечели подаването на нула.

Българският тенисист все пак показа характер и се върна в мача, след като осъществи първия си пробив за 4:4.

Последва възможност за брейк в полза французина, но Гришо издържа, a Мюлер сервираше за оставането си в сета и успя да го стори за 5:5.

Българинът нанесе своя удар в дванадесетия гейм, когато отново проби съперника и поведе в резултата след 7:5 за близо 50 минути.

Втората част започна с видима инерция след спечелването на първия сет. Григор бързо дръпна с 3:0, след като във втория гейм направи пробив, а после имаше три възможности да повтори упражнението при 4:1 в своя полза, но Мюлер показа характер и не допусна това да се случи.

Французинът дори стигна до брейкпойнт в следващия сервис гейм на Гришо, но до такова развитие не се стигна – 5:2 и №13 в света докосваше победата, която стана факт след 6:2.