„Наполи“ почти връчи титлата на „Интер“

Отборът на „Наполи“ направи подарък на „Интер“, след като в поредния кръг на Сериа А победи „Ювентус“ в самия край на мача.

Днес тимът на „Интер“ гостува на „Дженоа“, като в момента разликата с „бианконерите“ е 12 точка, а победа ще я увеличи на върха в класирането.

След треньорските рокади в „Наполи“, тимът изглежда възроден и готов за титла.

В краят на първото полувреме Квича Хварацхелия (42`) даде аванс на „Наполи“ и при резултат 1:0 двата тим се оттеглиха на почивката.

Мачът беше изпълнен с единоборства, а жълтите картони бяха в изобилие в този мач.

Трима играчи от тима на „Ювентус“ получиха за кратко време първо предупреждение. (Д. Влахович 18-ата, Глейсон -26-ата и Глейсон в 28-ата) бяха декорирани в жълто и внимаваха до края на мача да не си изкарат червени картони.

След почивката Федерико Киеза стреля по земя в далечния ъгъл за1:1 и върна надеждите на тима си нещо повече от точка в дербито.

В 86-ата с жълт картон увисна и четвърти играч на „Ювентус“- Джоузеф Нонге Бунде, който настъпи Виктор Осимен (Наполи) в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.

Джакомо Распадори донесе победата на шампионите в късното дерби в неделя, след като довкара топката, отбита от Войчех Шчесни при удара от дузпа на Виктор Осимен.

„Ювентус“ остава на втората позиция в класирането с актив от 57 пункта. „Наполи“ заема 7-ото място в подреждането с 43 точки.