„Арда“ и „Пирин“ се занулиха

В последна среща от 23-ия кръг на „efbet Лига“, един срещу друг се изправиха от „Арда“ и „Пирин“.

Домакините, излезнаха пределно мотивирани от новия си треньор Николай Киров. Букмейкърите им даваха предимство в мача и имаха повече положения за гол.

Но, пропуските си казаха думата и двата отбора завършиха при 0:0 в среща играна на терена в Кърджали.

Отборът на „Арда“ избегна четвърта поредна загуба, но продължава да не може да намери ритъми си на игра и остава на девето място в класирането с с 32 точки, на пет от топ 6.

На другия полюс са „орлетата“, при които се усеща подем в играта, след като през седмицата победиха „Ботев“ (Враца), но днес нямаха късмет и са на 14-о място с 20 точки.

Единственият по-добър шанс за „орлетата“ се откри през първото полувреме чрез Юго Комано.

Той излезе сам срещу вратаря, но ударът му по земя мина на сантиметри от гредата.

В този мач „Арда“ излезе като фаворит и пресираше през цялото време, но Иван Тилев,  Пламен Крачунов и Тонислав Йорданов в 26-ата минута прорпуснаха да подпечатат победата на тима си.

Главна заслуга за нулевото равенство имаше и вратаря на „Пирин“ – Максим Ковальов, който спаси хубав далечен удар на Борислав Цонев.