„Каляри“ спечели битката за оцеляване срещу „Емполи“

Попадение на Якоб Янкто донесе много важна победа за „Каляри “ с 1:0 над „Емполи“ в среща от 27-ия кръг на италианското калчо. Двата отбора са в долната половина на класирането, а „Каляри “ се измъкна от предпоследното 19-о място за сметка на „Сасуоло „, след като вече има 23 точки.

Домакините, на които им беше отменен гол заради засада, отбелязан от Либерато Какаче, са 14-и с 25. Те влязоха в срещата с отличната серия след назначението на треньора Давиде Никола – три победи и три равенства, а и някои от важните им играчи днес се върнаха след контузии.

Сардинците не само дойдоха без петима контузени, но и загубиха в течение на срещата още един футболист и то нападател – Зито Лувумбо излезе от игра заради мускулно разтежение. В 69-ата минута обаче чешкият нападател Янкто вкара за 0:1.

В друга среща, отборите „Фрозиноне“ и „Лече “ завършиха 1:1, но домакините могат да съжаляват за пропуснатата победа, въпреки, че бяха по-добри в огромна част от срещата.

В 61-ата минута при 1:0 за „Фрозиноне“ след гола на Уалид Шедира в 45+2, съдията отсъди дузпа. Вратарят Микеле Черфолини свали с две ръце Никола Кръстович от гостите.

Наказателният удар, изпълнен от Хамза Рафия, беше спасена от стража. Съдията обаче нареди изпълнението да се повтори, тъй като имаше навлезли хора в наказателното поле преди удара.

Този път застана Кръстович зад точката от 11 метра, който стреля в гредата, но топката от гърба на вратаря се върна в мрежата.