„Хофенхайм“ се доближи на точка до евротурнирите

Тимът на „Хофенхайм“ продължава да мечтае за евротурнирите през новия сезон след нови три точки. Това се случи след домакинска победа с 2:1 над Вердер (Бремен) в последната среща от 24-ия кръг на Бундеслигата.

Преди срещата, двата отбора имаха по 30 т в класирането, но победата изпрати „Хофенхайм“ по-близо до топ 4. Там е тимът на „Айнтрахт“ (Франкфурт), който държи последната квота за Европа от есента.

Още в 7-ата минута Илхас Бебу от домакините нахлу на дрибъл от дясно в наказателното поле, стреля мощно, но вратарят Михаел Цетерер изби в ъглов удар. При изпълнението му Антон Щах сервира топката на около 7-8 метра от вратата и там от въздуха Байер с мощно воле я прати до гредата.

Минута преди края на първото полувреме отново Байер се разписа. Пробив от дясно на Бебу завърши с прострелно центриране, а героят на деня на задна греда не сбърка.

„Бременските музиканти“ върнаха едно попадение във 2-ата минута на добавеното време с голяма доза късмет. Топката при меле в наказателното поле просто се отби в крака на Скели Алверо и влезе във вратата.