„Флуминензе“ взе и Суперкупата на Южна Америка

Бразилският футболен клуб „Флуминензе“ затвърди доминацията си на южноамериканските турнири и спечели драматично Суперкупата на Южна Америка (Рекопа Судамерикана).

През декември тимът успя да извоюва и „Копа Либертадорес“.

Сега на финала, тимът победи миналогодишният носител – еквадорския „Лига де Кито“.

Мачът се решаваше в две срещи, като победител от първата среща излезе именно „Кито“, макар и с минимален резултат от 1:0.

В голяма част от срещата, мачът беше равностоен, като до 76-ата минута нямаше отбелязано попадение, преди Джон Ариас да даде преднина за тима си.

И по всичко личеше, че мачът ще влезе в продължения.

Нещата за „Флуминензе“ се влошиха след като Кенеди плучи директен червен картн и тимът остава с човек п-малко.

Тогава, тимът получи правото да изпълни дузпа и Ариас не сбърка от бялата точка.

Така „Флуминензе“ спечели и „Рекопа Судамерикана“, с което донесе 13-а бразилска титла от турнира, спечелена от вече десети различен отбор.