Смелият „Жирона“ продължава гонитбата за първото място

Макар, че загуби в миналия кръг от „Реал“ Мадрид, смелият и скромен тим на „Жирона“ продължава надпреварата на върха с „белия балет“.

В мач от 26-ия кръг на Ла Лига, тимът победи с класическото 3:0 „Райо Валекано“, с което тимт показа, че не смята да се отказва от шампионската титла, колкото и илюзорна да е тя.

Макар, че мнозина виждат „Реал“ Мадрид като новия шампион на Испания.

Головете паднаха през второто пулувреме. Първо в 52-рата минута украинецът Виктор Циганков даде аванс на тима си.

В самият край на мача бразилският техничар Савио се разписа на два пъти – в 91-ата и 95-ата минути, за да направи резултата класически.

Победата бе улеснена и от изключителната глупост на Пеп Чавария от гостите.

Халфът влезе надъхан в 64-ата минута на мястото на Хорхе де Фрутос, но в 74-ата и 76-ата си изкара два безумни жълти картона за остри влизания срещу съперници, след което се отправи обратно към съблекалните.

Така класирането на първите три тима в Испания изглежда по следния начин – „Реал“ Мадрид е на първо място с 65 т, „Жирона“ е на второ с 59 точки, а трети е „Барселона“ с 57 точки.

Другата голяма мисия на „Жирона“ в момента изглежда да задържи позицията си в топ 4 и за първи път в своята история да играе в Шампионската лига. Авансът на малкия каталунски клуб пред петия „Атлетик Билбао“ е 10 точки.