„Милан“ продължава да затъва

Намиращият се на трето място „Милан“ продължава да губи темпо от лидерите в италианското първенство по футбол.

Това е факт, след като в неделя вечер „червено-черните“ завършиха наравно 1:1 срещу „Аталанта“ в мач от 26-ия кръг на „Серия А“.

Тимът вече изостава на 13 точки зад лидера „Интер“.

През миналата седмица „Милан“ отново допусна издънка -2:4 срещу „Монца“, докато  „Черно-сините“ спечелиха с 4:0 срещу Лече по-рано през деня.

Отборът на Стефано Пиоли е с 53 точки от 26 мача и има четири пасив от „Ювентус“.

Мачът започна повече от добре за „Милан“, след като Рафаел Леао отбеляза още в третата минута с мощен шут в горния ъгъл на вратата. Това беше негов първи гол в италианското първенство от пет месеца насам.

„Аталанта“ обаче изравни малко преди почивката. Оливие Жиру извърши нарушение в наказателното поле на „Милан“ и Теун Коопмайнерс бе точен от дузпа за крайното 1:1.