„Арсенал“ не се затрудни в Нюкасъл

Отборите на  „Ливърпул“ и „Манчестър Сити“ продължават победния си ход във Висшата лига на Англия, но и „Арсенал“ не изостава от тях. Така се оертава ожесточена битка за футболния трон в Англия.

В 26-ия кръг „артилеристите“ нямаха право на грешка в домакинството си на „Нюкасъл“.

Момчетата на Микел Артета спечелиха с 4:1 след изключителна игра в атака, като на практика в нито един момент от мача не изпусна инициативата.

Мачът, игран на „Емиратс“ започва с гол но, не и без помощ от играча на гостите, Свен Ботман, който си отбеляза автогол.

Блестящ Деклан Райс унижи „чуковете“

Вторият гол падна в 24-тата минута, като негов автор бе Кай Хавертц, а Букайо Сака добави трети гол в 65-ата минута.

В 69-ата минута Якуб Кивиор вкара четвърти гол, а до края гостите успяха да върнат едно попадение чрез бившия юноша на „топчиите“ Джо Уилок.

С победата „Арсенал“ събра 58 точки и заема третото място. Вторият „Манчестър Сити“ е с 59 т, а лидерът „Ливърпул“ – с 60 точки.