„Аякс“ пречупи „викингите“ от „Бодьо“

Един от големите фаворите за спечелване на „Лига на конференциите“ е безспорно „Аякс“. Макар, че отборът от Ниската земя не изживява най-добрия си сезон, успя да се класира за осминафиналите в турнира.

„Божиите синове“ се изправиха срещу създалия си сериозна репутация през последните години норвежки тим „Бодьо/Глимт“. Срещата завърши с победа за нидерландския гранд, но не и без драма.

„ПАОК“ посреща „Динамо“ (Загреб) в Лига на Конференциите

Тимът успя да спечели срещата с 2:1 след продължения. Само преди седмица, двата тима завършиха в Амстердам 2:2 и общо резултат от 4:3 тимът продължава напред.

В първият мач „Аякс“ тряваше да трепери до 90-ата минута, защото изоставаше с 0:2 в резултата.

Но, след силна игра успя да се докопа до реми, което остави интригата за реванша.

А, днес драма не липсваше. Стивън Бергхуис даде преднина на „Аякс“, преди Патрик Берг да върне „Бодьо/Глимт“ в играта и то седем минути преди края на редовното време.

Така се стигна до продълженията, в които Кенет Тейлър реализира изключително красив гол в 114-ата минута, а той се оказа достатъчен за крайното 2:1, с което „Аякс“ продължи напред.