„Манчестър“ Юнайтед победи трудно „Астън Вила“

Отбрът на „Манчестър“ Юнайтед успя да победи трудно съперниците си от „Астън Вила“ в мач от 24-тия кръг на английската Висша лига.

Тимът победи с 2:1, благодарение на Расмус Хойлунд, който се разписва в пети преден мач.

Победата изкачи „червените дяволи“ на шестто място с 41 т., като вече е на 5 точки от „Вила“ и 6 т. от 4-ия в таблицата „Тотнъм“.

Резултатът в мача откри именно Хойлунд в 17-ата минута, като това е пето негово попадение в пети пореден мач.

Домакините имаха претенции за засада при първия гол на „Манчестър“, но играчът на „Вила“ Оли Уоткинс беше покрил засадата и голът беше признат като редовен.

Час по-късно Дъглас Луис върна „виланите“ в мача, давайки надежда за нещо повече от почетна точка.

Домакините изпълниха ъглов удар, а Джон МакГин получи и стреля отблизо, но Диого Далот с тяло блокира. Тя отиде вляво към Леон Бейли, който веднага пусна към свободния Дълас Луис, а той от 3 метра не пропусна – 1:1.

Четири минути преди края на редовното време обаче резервата на гостите Скот Мактоминей донесе успеха, засичайки отлично центриране на Диого Далот.

Домакините изпуснаха няколко голови положения, а вратарят на гостите Андре Онана се отличи с добри спасявания.

„Астън Вила“ опита на няколко пъти опасни удари, но опитите на Джон МакГин и Рамзи спираха в ръкавиците на вратаря.

Малко преди края Каземиро получи спорен жълт картон при единоборство с Мати Кеш.

В последната минута от редовното време МакГин изненада от фал Андре Онана, който тръгна да улавя топката, но шотландецът стреля директно. Последва добавка от Мати Кеш, но и тя беше несполучлива.

В крайна сметка обаче Онана отрази ударите на играчите на „Вила“.

„Астън Вила“ допусна трето поредно домакинско поражение и е на пето място в класирането с 46 точки, след мач номер 100 на своя треньор Унай Емери.