„Реал“ Мадрид показа на „Жирона“ кой е кралят

Вчерашният мач между първия и вторият в класирането на Ла Лига  -„Реал“ и „Жирона“ беше определян от мнозина като „дерби“. Но, реалността се оказа съвсем различна. Дебри нямаше, а просто тренировъчна игра за „кралете“.

Защото тимът надигра своя съперник на „Сантяго Бернабеу“ с  4:0 и доказа, че не е готов да се отказва от първото място и титлата.

До момента именно каталунците бяха хитът от началото на сезона.

„Реал“ Мадрид с интерес към бивш юноша

Но, този мач доказа, че романтиката не е лошо нещо, но РЕАЛността е друга.

С това разликата между двата тима стана 5 точки и само чудо може да лиши „Реал“ от титлата.

Другият голям фаворит за титлата, отборът на „Барселона“ е на цели 11 точки зад лидера, макар и с мач по-малко.

Играчите на Карло Анчелоти излязоха мотивирани до краен предел и го доказаха, като вкараха съперника в собствената им половина. Първо Винисиус в шестата минута даде начало на головата самба с красив и точен удар наказателното поле.

В 35-та минута асистира на Белингам за втори гол. При 2:0 завърши и първото полувреме.

През второто на терена имаше само един господар – „Реал“ Мадрид.

Белингам се отчете с гол в 54-ата минута, по  „навик“, но контузията, която получи в глезена го изкара принудително от терена и беше заменен от Диас – 3:0.

Четвъртият гол в мача бе дело на Родриго в 61-ата, а до края Хоселу пропусна да направи резултата още по-голям, след като не успя да се разпише от дузпа.

В ранните мачове от съботната програма „Осасуна“ изненадващо спечели с 1:0 като гост на „Реал Сосиедад“, а „Алавес“ и „Виляреал“ направиха 1:1.