Блестящ Деклан Райс унижи „чуковете“

Този сезон не се очертава силен за отбора на „Уест Хям“, въпреки, че през последните години тимът се очерта като доста неудобен съперник за големите отбори в Англия.

Но, дори и под ръководството на Дейвид Мойс, „чуковете“ продължават да са неубедителни.

Днес, в мач от 24-ия кръг, тимът беше разгромен от лондонския си съперник „Арсенал“ и загуби с катастрофалното 0:6.

Като това е една от най-тежките загуби за тима във Висшата лига.

„Арсенал“ не се затрудни в Нюкасъл

Загубата беше особено болезнена за „чуковете“, защото страхотен мач изигра любимецът на техните фенове и бивш капитан на клуба Деклан Райс. Той вкара страхотно попадение и направи две асистенции. Два гола вкара Букайо сака, а по един добавиха Уилям Салиба и Габриел Магаляеш и Леандро Тросард.

Головото шоу започна в 32-ата минута, когато след корнер, изпълнене от Деклан Райс, Уилям Салиба отбеляза за 1:0.

В 41-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като вратарят Алфонс Арелоа препъна Букайо Сако и той успешно реализира от бялата точка за 2:0.

И третият гол на „Арсенал“ бе от статично положение в 44-ата минута, като отново след центриране на Деклан Райс , но от фаул, топката попадна в мрежата на „чуковете“. – 3:0. На таблото като реализатор беше изписан централния защитник Габриел Магаляеш.

Секунди по-късно, в продължението на първата част, „артилеристите“ вкараха и четвърти. Това беше най-красивото попадение, като Леандро Тросард финтира защитник и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Лукаш Фабиански. Този път асистенцията бе на сметката на капитана Мартин Йодегор.

Петият гол дойде в 63-ата минута, като Сака се разписа за втори път, а защитата на „чуковете“ продължи да изглежда потресаващо.

Ситуацията за домакинските фенове стана още по-кошмарна в 65-ата минута. Техният любимец Деклан Райс вкара фантастичен гол след пас на Бен Уайт и очаквано не се зарадва след дългия си престой в бившия си клуб – 6:0.

По този начин „артилеристите“ продължават надпреварата с „Ливърпул“ и „Манчестър Сити“ на върха в класирането. Това е четвърта поредна победа и тимът събра 52 т, колкото има и втория в класирането „Манчестър Сити“, но с мач по-малко.

Водач продължава да е „Ливърпул“ с 54 точки.