„Ливърпул“ с трудна победа срещу „Бърнли“

В мач от 24-ия кръг на Висшата лига, „Ливърпул“ победи изненадващо трудно гостите от „Бърнли“ с 3:1.

Въпреки очакванията на феновете на домакините, „мърсисайдци“ трябваше да се потрудят за успеха.

Тимът подходи високомерно и можеше да си плати. Победата съвпадна с откриването на новата трибуна на  „Анфийлд“, а днес присъстваха рекордните 59 896 зрители.

Още в 31-ата минута Диего Жота успя да отбележи, след нескопосоно излизане на вратаря на „Бърнли“.

Но, в края на първото полувреме сякаш от нищото Дара О’Шей върна тима си в мача. След центриране от корнер, топката беше сервирана на главата му и той вкара за да възстанови равенството.

„Артилеристите“ потопиха в мъка „Ливърпул“

През второто полувреме „Ливърпул“ вдигна оборотите и тимът вкара две нови попадения. Първо след атака с три двойни рикошета, Луис Диас вкара от разстояние за 2:1, а после „Бърнли“ пропиля две чисти възмжности, за да изравни мача. Това става след като Фофана на два пъти не можа да преодолее стража Кевин Келъхър след като му се откриха най-добрите възможности в мача.

Това даде възможност на „Ливърпул“ да се разиграе и да укроти мача чрез Дарвин Нунес, който вкара третия гол.

С това мачът беше решен, а „Ливърпул“ измести досегашният лидер „Арсенал“ от първото място с 54 точки, с две повече от „Манчестър Сити“ и пет повече от „топчиите“, но пък с мач повече от двата си преследвача.