Илия Груев е играч на мача за „Лийдс“

Българският национал Илия Груев изигра пореден силен мач за тима си „Лийдс“, този път в в Купата на Англия.

След като тимът не успя да се справи в предходния мач срещу „Плимут“ и завърши 1:1, този път си свърши работата перфектно и се класира за 1/8 финалите. Главната заслуга е именно на българския играч, който записа пълни 120 минути.

След като отново в редовното време се стигна до равенство 1:1 след голове на Уилфред Ньонто (Лийдс) в 66-ата минута и на Брендън Галоуей (Плимут) в 78-ата минута, мачът отиде в продължение.

Там тимът успя да вкара три безответни гола. Първо Крисенсио Самървил направи 2:1,  Жоржиньо Рютер вкара трети гол за гостите.

В 117-ата минута Груев центрира от корнер и Райън Харди си вкара автогол за 4:1.

На осминафиналите „Лийдс“ очаква победителя в преиграването между „Челси“ и „Астън Вила“.

В други преигравания от 4-тия кръг на ФА Къп „Саутхямптън“ победи „Уотфорд“ с 3:0, а „Ковънтри“ се класира напред след успех с 4:1 над „Шефилд Уензди“.