„Артилеристите“ потопиха в мъка „Ливърпул“

Висшата лига предложи поредното си дерби. В мач от 23-тия кръг се състоя дербито между „Арсенал“ и „Ливърпул“ на „Емиратс“.

Мач от жизненоважно значение за „артилеристите“ в преследване на първото място именно с „мърсисайтци“.

И мачът предложи по много от всичко, най-вече радост за домакините след победа с 3:1 в дербито.

Определено „Арсенал“  бе по-добрият отбор и заслужено стигна до успеха.

Домакините стартиха ударно и започна с агресия и пресиране на противника.

Това даде резултат и в 14-а минута Мартин Йодегор изведе сам срещу вратаря Кай Хаверц. Макар, че вратарят Алисон спаси удара на германеца, Букайо Сака не сбърка при добавката и отбеляза на опразнената врата – 1:0.

До почивката „топчиите“ контролираха събията на терена.

„Ливърпул“ с трудна победа срещу „Бърнли“

Но, груба домакинска грешка в защита, позволи на „Ливърпул“ да изравни в добавеното време на първото полувреме. Гравенберх изведе Луис Диас, но Салиба опита да гардира топката, а вратарят закъсня с реагцията си. Това позволи на Диас успя да чукне топката, която влезе във вратата.

Но, не и без малка доза късмет, след като се отклони от ръката на Габриел Магаляеш.

Така първото полувреме завърши при равен резултат, но без реално „Ливърпул“  да има точен удар противниковата врата.

Голът даде импулс в редиците на „Ливърпул“ и през втората част играчите на Юрген Клоп започнаха по-активно. Мак Алистър на два пъти стреля опасно, но встрани от вратата.

Двубоят вървеше към равенство, когато в 67-а минута неразбирателство в отбраната на „Ливърпул“, позволи на Мартинели да отбележи скъпоценния втори гол.

Върджил ван Дайк опита да гардира топката за вратаря Алисон, който се размина в опита си да я изчисти и Мартинели се възползва от подаръка, пращайки топката в мрежата.

В 84-тата минута Кивиор пропусна чиста ситуация за трети гол след центриране на Йодегор, но оставен непокрит с глава прати топката право в ръцете на Алисон.

Две минути преди края „Ливърпул“ остана с 10 души след втори жълт и червен картон за Ибрахима Конате.

В добавеното време „Арсенал“ стигна до трети гол. Влезлият като резерва Леандро Тросар преодоля Елиът на левия фланг, нахлу в наказателното поле и с удар от малък ъгъл между краката на вратаря вкара за 3:1.

„Арсенал“ заема второто място в класирането с 49 точки, две по-малко от лидера „Ливърпул“. Трети е „Манчестър Сити“ с 46 точки и два мача по-малко.