„Лийдс“ излезе на второ място в Чемпиъншип

Българският национал Илия Груев-младши записа пълни 90 минути при победата на „Лийдс“ с 1:0 като гост на „Бристол Сити“ в първа среща от 30-ия кръг на Чемпиъншип, второто ниво на футбола в Англия.

За опорния халф това бе шести пореден цял мач, като в тях Лийдс записа пет победи и четири „сухи“ мрежи.

Единственото попадение на „Аштън Гейт“ вкара италианецът Уилфред Гнонто, който се разписа в 47-мата минута след асистенция на Патрик Бамфорд.

С победата „Лийдс“събра 60 точки и изпревари с една „Ипсуич“, който обаче е с два мача по-малко. Лидер в класирането е „Лестър“ с 69 точки от 29 срещи.