Младок измъкна „Манчестър Юнайтед“ срещу „вълците“

Отборът на „Манчестър Юнайтед“ имаше тежко гостуване срещу „Уулвърхямптън“ в последна среща от 22-ия кръг на английската Висша лига.

Победата ги изкачи до седмо място в таблицата на Висшата лига. Отборът победи с 4:3 „вълците“, а в герой за тима се превърна 18-годишния талант от школата – Коби Мейно след брилянтен самостоятелен пробив.

Още в петата минута Маркъс Рашфорд вкара гол след пас на Расмус Хьойлунд. 1:0 за „Манчестър Юнайтед“.

След това Расмус Хьойлунд вкара втори гол за тима и вече отборът играеше по-спокойно. Дори бяха отбелязани още два гола, но те бяха отменени поради засада.

„Барселона“ не иска да се разделя с обещаващ талант

Интересно е да се отбележи, че Маркъс Рашфорд игра за първия си стартов състав, откакто влезе в новинарските заглавия.

Причината е, че нападателят не тренира с тима, поради „заболяване“, както съобщи на клуба си.

Но, репортери го изловиха на текила-парти в нощен клуб в Белфаст, което принуди треньора да го „замрази“ временно от състава.

Домакините от „Уулвърхямптън“ се върнаха в мача с пресилена дузпа. 1:2. В 75-ата минута резервата Скот Мактоминей влезе от пейката и с гол направи 1:3 резултата след центриране на Бруно Фернандеш от корнер.

Но, домакините сътвориха нервен завършек на мача и не без великодушното отпускане на Манчестър Юнайтед, позволявайки Макс Килман да намали в 85-ата минута след пас на Крейг Доусън.

„Дяволите“ се виждаха като победители, но 5-ата минута на добавеното време точен беше Педро Нето, който открадна топката и изравни за 3:3!

Но, последната дума в мача имаше таланта от школата на Манчестър, Коби Мано, който в 97 минута сложи точка на спора за 4:3 и с това тимът спечели ценни три точки в борбата за местата, даващи прав за европейските турнири.

Така „Юнайтед“ има 35 т и е на 7-ата позиция, на 1 т. от „Уест Хям“ който завърши 1:1 с „Борнемут“ малко по-рано. „Уулвс“ са на 11-о място с 29 т.